۴ مطلب در آبان ۱۳۹۴ ثبت شده است

نژاد برتر انسان

نوزادانِ برتر


تاریخچه ای عجیب و طولانی از بشرِ طراح؛

از کتاب جمهوری افلاطون

تا

جمع آوریِ اسپرمِ برندگانِ جایزه یِ نوبل


گزارش از : Nathaniel Comfort


نژاد برتر انسان


در طول قرن های متمادی، آرزوی ویرایش نژاد انسان و رسیدن به یک نوع بهتر و برتر ، بشر را واداشت تا مسیرهای عجیب و حتی مخربی را تجربه کند.

در ابتدا این اعتقاد وجود داشت که برای حل مشکلات اخلاقی و حتی مرض های ارثی، بهتر است به تجربه دوران کشاورزی و دامداری پناه ببرد.


ادامه مطلب2

۰ نظر
Pr. Reza

سلول ماهیچه ای قلب

تصویر یک سلول ماهیچه قلب ...


سلول ماهیچه ای قلب

۰ نظر
Pr. Reza

شناسائی گونه جدیدی از انسان نماها در کاتالونیا

در پی کشف بقیای فسیل 11 میلیون و 600 هزار ساله

شناسائی گونه جدیدی از انسان نماها


شناسائی گونه جدیدی از انسان نماها در کاتالونیا


پژوهشگران اسپانیائی موفق به کشف بقایای فسیل شده گونه ای منقرض شده از انسان نماهای نخستین شدند که جد مشترک انسان و گیبون ها به شمار رفته و بخشی از زنجیره تکامل انسان را پر می کند .


در ادامه با ما همراه باشید...

ادامه مطلب2

۰ نظر
Pr. Reza

پنی سیلین چه ربطی به رابطه زناشویی دارد؟

پنی سیلین چه ربطی به رابطه زناشویی دارد؟


برگردان فارسی: محمد رادفر 


پنی سیلین چه ربطی به رابطه زناشویی دارد؟


Andrew-Francis :

خیلی ها معتقدند کشف و استفاده از قرص ضدحاملگی باعث انقلاب جنسی دهه ۶۰ قرن گذشته شد اما دکتر "اندرو فرانسیس" استاد اقتصاد یکی از معتبرترین مراکز تحقیقات علوم پزشکی امریکا (Emory University) معتقد است باید به نقش اساسی پنی سیلین در انقلاب جنسی امریکا و اروپا نیز توجه کرد.


احتمالا خواهید پرسید پنی سیلین چه ربطی به رابطه ی زناشویی دارد؟

در سال ۱۹۴۳ دانشمندان از طریق کشف داروی پنی سیلین قادر به درمان بیماری های مقاربتی مرگبار سیفلیس شدند.

بیماری مقاربتی که به سرعت در حال گسترش در غرب و به ویژه در میان نظامیان بود.


در دهه ۵۰ میلادی قرن بیستم، دسترسی بیشتر به آمپول پنی سلین از طرفی مصادف شد با افزایش ماجراجویی جنسی ( حاملگی در نوجوانان، افزایش بیماری مقاربتی سوزاک و تولد فرزندان غیرقانونی) و از سوی دیگر میل به آشنایی و ایجاد روابط عاشقانه را نیز گسترش بخشید.پروفسور فرانسیس درحالی که شروع آزادی های جنسی را به پیدایش پنی سیلین ربط می دهد دامنه تحقیقاتش به بیماری ایدز می رسد که از بعد از دهه ۶۰ و انقلاب جنسی به رختخوابها کشیده شده است.

به نظر او بالا رفتن سطح اعتماد مردم از سلامت جنسی خودشان، میدان را به تجربیات جدید جنسی، رفتارهای جدید و تنوع طلبی های جنسی داد که گسترش واگیر جدیدی به نام ایدز را در پی داشت.


او در تحقیقاتش نشان داده است که گسترش و بعد کنترل بیماری سیفیلیس به خاطر پنی سیلین، بسیار شبیه مسیری است که ایدزِ مرگبار در دهه ۸۰ میلادی پیموده است.

ساخت داروهای درمان و کنترل ایدز، در حوالی سال۲۰۰۰، باعث افزایش مجدد ماجراجویی های جنسی شده است.


نتیجه کلی از تحقیقات دکتر "اندرو فرانسیس" در حقیقت، هشداری است به متخصصین علوم پزشکی که همه توان، بودجه و کارایی خود را بدون اندیشیدن در باره تاثیرات ناخواسته، صرف شکست دادن یک بیماری خطرناک می نمایند.

 به نظر او، در یافتن راه حل های دارویی جدید، باید عوارض جانبی نیز به درستی بررسی شود تا در حین از بین بردن یک بیماری واگیر، زمینه های شکل گیری یک بیماری مسری دیگر تدارک دیده نشود.لینک تکمیلی:

کلیک


بن مایه :

تارنمای Medical Microbiologyمیکروبیولوژی پزشکی


۰ نظر
Pr. Reza